Project Description

לפרטים נוספים והרשמה

קורס צילום מקיף שנתי

קורס צילום מקיף שנתי הינו קורס מיוחד במינו, שמאפשר לכם ללמוד את שני הקורסים שלנו – צילום מתחילים וצילום מתקדמים – כחטיבה אחת. הקורס נבנה בדגש על שכלול, העמקה והרחבת הידע שצברתם, תוך התנסות בתחומי צילום נוספים וביניהם: צילום סטודיו, צילום נוף, צילום אורבני, צילום דוקומנטרי, טכניקות צילום מתקדמות ופיתוח את השפה האמנותית הייחודית שלכם. הלימודים מתאימים למעוניינים בלימודי צילום מקצועיים באופן רציף, יעיל ומהנה!

הטבה מיוחדת לנרשמים לקורס המקיף השנתי!
הנרשמים נהנים מ- 10% הנחה, ביחס למחירם המקורי של שני הקורסים בנפרד.

 • למי הקורס מיועד?
  לכל המעוניין בלימודי צילום מקצועיים

 • תאריך פתיחת קורס ערב – 21.10.18
 • תאריך סיום הקורס – 23.6.19

 • תאריך פתיחת קורס בוקר – 16.10.18

 • תאריך סיום הקורס – 25.6.19

 • מספר השיעורים – 24 שיעורים

 • ימים ושעות –
  – קורס ערב – ימי ראשון, 19:00-21:30
  – קורס בוקר – ימי שלישי, 09:30-12:00

 • מיקום – המרכז למוזיקה ואומנויות, הפלמ"ח 2, רעננה

באמצעות איחוד שני הקורסים לקורס אחד מקיף, משתתפיו זוכים להתמקצעות וחידוד הידע וכן עיבודו והרחבתו בתרגול אינטנסיבי, הכולל בו שימוש בטכניקות השונות הנלמדות במסגרת קורס הצילום למתקדמים.

הרשמה לקורס >

פירוט השיעורים – קורס צילום מקיף שנתי

קורס שמכיל 24 שיעורים (שילוב של קורסי צילום למתחילים ולמתקדמים, מרוכזים בקורס אחד).

שיעור עיוני– מפגש היכרות בין המשתתפים. חשיפה ראשונה לעקרונות הצילום – הרצאה מלווה במצגת: סוגי מצלמות, מבנה ותפעול המצלמה, סוגי עדשות, מערכת מיקוד, חדות, c.c.d & image quality & size, סוגי קבצים ואיכות התמונה הדיגיטלית, חישובי גודל קובץ, white balance . הכנה ליום צילום בנווה צדק – אור, טקסטורה ותקריב..

שיעור מעשי (יום ו') –  יום צילום בשכונת נווה צדק: הצילום האמנותי. החיבור בין ישן לחדש. התמודדות  ויישום החומר הנלמד : עבודה עם קומפוזיציה, צבע, חיתוכים, תקריב, אור וצל ושימוש נכון ויעיל בעדשות.
שיעור עיוני– ביקורת עבודות מנווה-צדק : התבוננות אמנותית בצילום וניתוח משותף , גילוי האמירה האישית של כל אחד מהמשתתפים. הכנה לתרגיל בית בנושא פורטרט תוך היכרות עם גישות שונות לצילום פורטרט (טבעי, מבויים…) ועם עבודות של גדולי הצלמים בארץ ובעולם. הכנה  ליום צילום דקומנטרי : הרגע המכריע, השפה הצילומית : טכניקה מול רעיונות , נקודת המבט , איכות וזווית התאורה, זוויות צילום, זום..
שיעור מעשי (יום ו') – יום צילום במתחם שנקין, מדרחוב נחלת בנימין ושוק הכרמל: רב-תרבותיות וניגודים, טבע דומם, נוף אורבאני ופורטרטים. צילום רחוב, סנאפ-שוט ונוף אנושי תוך דגש על הרגע המכריע ויצירת סיפור צילומי.
שיעור עיוני-   ביקורת עבודות שנקין והשוק – האם  יש דבר כזה צילום תיעודי? אפקט הפריים, הבחירה, ההצגה והחיבור בין צילומים כמתעתע באובייקטיביות הצילום. הכנה לצילומי טבע ונוף. שימוש במהירויות השונות, הקפאה, טשטוש, תנאי אור משתנים, השתקפויות, מקרו. היכרות עם צלמי טבע ונוף בעלי תפיסות שונות ומגוונות.
שיעור מעשי (יום ו') – צילומי טבע ונוף בנמל תל אביב והירקון.
שיעור עיוני-  התבוננות בתרגיל פורטרט תוך דיון משותף לחידוד הראיה והשיח האמנותי. מתן תרגיל לפרויקט גמר.הכנה לצילומי לילה – אור טבעי ואור מלאכותי, חשיפות ארוכות + פלאש, חצובות, צילום בשעת דמדומים ובחשכה.
שיעור מעשי – צילומי-לילה: יישום החומר הנלמד להשגת צילום לילה  אפקטיבי ומעניין. נפגשים  בפארק רעננה.
שיעור מעשי (יום ו') – יום צילום חוויתי במושבה הקסומה זיכרון יעקב, צילומי אוירה וצילומי נוף: נתרגל בניית פריים וקומפוזיציות שונות .
שיעור עיוני-  דיון וניתוח צילומי זיכרון יעקב ולילה: התמודדות עם מצבי אור וצל שונים וקיצוניים.הכנת תיק עבודות.
שיעור עיוני – מבוא לפוטושופ חלק א':  החיבור בין המחשב למצלמה ככלי לקידום מטרותינו הצילומיות. בחירת צילומים מתחומי הצילום השונים ליצירת תיק עבודות מגוון. 
הצגת פרויקט גמר: סדרת עבודות המציגה ביטוי וסגנון אישי של השפה הצילומית כפי שבחר להשתמש בה כל אחד  מהמשתתפים. הצילום הישראלי מתחילתו ועד היום הרצאה. 
שיעור עיוני היכרות, תצוגת עבודות תלמידים, מבנה מצלמה מתקדם. היכרות בין המשתתפים והצגת עבודות נבחרות של המשתתפים. חזרה ורענון על עקרונות הצילום הדיגיטלי ותפעול המצלמה האישית.

שיעור מעשי – צילום אורבני (יום שישי). יפו העתיקה והנמל צילום אורבני, מבנים עתיקים, סמטאות חשוכות, צילום פורטרטים ומקום בנמל השוקק חיים. חשיפות ארוכות, פיצויי חשיפה, חשיפה במצב ידני ושימוש במד האור, איזון חשיפה ועוד.

שיעור עיוני – ביקורת וניתוח משותף של עבודות + נתינת תרגיל לפרויקט אישי שיוצג בסוף הקורס בתערוכה. תורת האור קומפוזיציה בצילום, הפסיכולוגיה של הצבע, השפעת הצבע על חיינו וביטויו בתחומי צילום שונים: פרסום, אופנה, צילומי מסע ותרבויות שונות (הכנה לצילומי נוף ואפקטים מיוחדים בקיסריה).

שיעור מעשי – צילום נוף (יום שישי) – שימוש באפקטים מיוחדים, צילומים  בקיסריה, צילום בטבע תוך שימוש מתקדם בחשיפות, מד אור, עדשות, צילום שחור לבן ואפקטים של צבע, מונוכרום, פילטרים מיוחדים לאפקט, צילום מקרו ותרגול היכולת להתבונן באור ולהשתמש בו לשדרוג הצילום.

שיעור עיוני – התבוננות וניתוח העבודות מקיסריה תוך שכלול השפה האמנותית, שיעור מיוחד על פיתוח השפה האישית וכתב היד הצילומי הייחודי של כל משתתף. הרצאה ודיון משותף בשילוב סדרות צילומים של צלמים שונים הרלוונטיים לנושא וללומדים, ביקורת עבודות מסכמת לפרויקט.

שיעור עיוני – הכנה לצילום פורטרט בסטודיו, סקירה והתבוננות בצלמי פורטרט מובילים בארץ ובעולם, היכרות עם סוגי התאורה השונים והשפעתם על הצילום, יחסי צלם-מצולם, התאמת עדשות, חיתוכים, רקע, סטיילינג (אביזרים,לבוש,איפור ושיער), רעיון וביצוע טכני ואמנותי.

הכנה לצילומי לילה: טכניקות מתקדמות בפלאש, שילוב מקורות תאורה שונים וחשיפות ארוכות, צביעה באור, חשיפות כפולות ועד….התבוננות בדוגמאות נבחרות של צילומי לילה, הכנה לסדנת צילום דוקומנטרי תיעודי.

שיעור מעשי – צילומי לילה: נפגשים במגדלי עזריאלי. שילוב בין צילום לילה טבעי לצילום לילה בתאורה מלאכותית – טבע ואדריכלות. בנוסף, שימוש בטכניקות המיוחדות שנלמדו.

שיעור מעשי – צילומי פורטרט בסטודיו. התנסות בצילום סטודיו מקצועי: לימוד ושימוש בתאורת סטודיו, אמצעי ריכוך: מטריות, קופסאות אור ורפלקטורים. יישום החומר הנלמד בשיעור התיאורטי.

שיעור עיוני – ביקורת עבודות של צילומי הלילה והסטודיו. פוטושופ מתקדמים: צילום פנורמה, שימוש במסכות, אפקטים של צבע ו"טיפולים קוסמטיים". בנוסף, הרצאה מלווה בהדגמה מעשית בכיתה מול מחשב והכנה לסדנת צילום דוקומנטרי תיעודי.

שיעור עיוני – צילום דקומנטרי, צילומים בפלורנטין ומתחם הנגרים.

שיעור עיוני – צילום אירועים, ארכיטקטורה וצילום בחללים סגורים (שימוש מתקדם בפלאש, חצובות, iso גבוהה, עדשות מיוחדות לחלל ואנשים, איזון בין תאורה מלאכותית לפלאש ועוד).

צילומים באזור התעשייה רעננה.

לשאלות על אחד השיעורים או על תכני הלימוד, אנא צרו איתנו קשר ונחזור אליכם עם כל התשובות!

הרשמה לקורס >

המלצות תלמידי קורס צילום למתחילים

למרכז הדיגיטלי של דובי הגעתי בעקבות המלצה ולאחר סיום קורס מתחילים גם אני שמחה להמליץ.

לקורס הגעתי "דף לבן" בכל הקשור לצילום. בהדרכה מובנית, מקצועית, סבלנית  ונעימה הצעיד אותנו דובי לתחום הצילום ובפני הוא פתח צוהר לעולם קסום ומהנה.

בנוסף לכלים שרכשתי לתפעול המצלמה והשימוש בה במצבי צילום שונים וביצירת אפקטים, תרם הקורס בחידוד הראייה הצילומית שלי והגביר את העירנות וההתבוננות ביופי הטמון בכל סביבה ומצב.

האתרים שנבחרו לתרגול צילומי שטח היו מהנים וחוויתיים , ומתן הביקורות  הפרו הדדית את כל המשתתפים. מבחינתי, היה הקורס מעין טעימות שעוררו תיאבון גדול לצלם והעמיק הידע שלי בתחום.

איריס פיקר סיגל, קורס צילום מתחילים
דובי יקר, אני רוצה לתאר בפנייך את החוויה שלי מקורס צילום. תמיד אהבתי את נושא הצילום בעיקר אנשים ומזכרות מטיולים, אך הכל נעשה בחטף ובלי הבנה מה מסתתר מאחורי הדברים. העולם שלי היה מורכב מעבודה ומשפחה, וצילום היה סוג של תחביב קטנטן צדדי.

בעקבות השבתון נרשמתי לקורס יסודות ולאחריו מתקדמים אצל דובי ברעננה. אני גאה להגיד שלאחר הקורסים הללו, צילום הוא חלק חשוב מאד בחיים שלי, אני קוראת על צילום,
מקבלת השראה מתמונות ברשת, מצלמת המון.. המצלמה הפכה להיות ה"פקל" האישי שלי.

מעבר ללימוד של טכניקה, דובי ממש הצליח להעביר לי את העולם הזה בצורה מהנה, מקצועית והכי חשוב פתוחה. נתן לי זוויות של חשיבה אמנותית וצילומית, פידבקים כדי שכל הזמן אשתפר והכי חשוב גרם לי כל הזמן את ההרגשה שתמיד אוכל לבוא שוב ולשאול, או לעבור שוב שיעור או יציאת שטח כדי לחדד נקודות שחסרו לי.

היה לי פשוט כיף ללמוד. אני חושבת שהחוויה הטובה של הקורס צילום אצל דובי עזרה לי להיכנס לעולם הזה עם הרבה אהבה וביטחון והכי חשוב, עם טכניקה טובה יותר. היום אני מצלמת הכל, כולל את הילדים שלי ואת המשפחה שלי מתוך מחשבה, מתכננת פריימים ויוזמת זוויות חדשות. אז המון תודה!

סיגל חלף, קורס צילום למתחילים

כשהגעתי לקורס של דובי לזר לא ידעתי אפילו לתפעל מצלמה. עד אז צילמתי רק בפלאפון. דובי ברגישותו, בהסברים הברורים שלו, בסבלנותו הרבה – לימד אותי ואת הקבוצה לא רק לתפעל מצלמה, אלא לצלם בסגנון אמנותי וליהנות מצילום איכותי ומהנאה קבוצתית עם שאר התלמידים בצילומי פנים וחוץ. ממליץ עליו בחום, בזכותו הרווחתי תחביב חדש לכל חיי.

עידו פרנס, קורס צילום מתחילים ומתקדמים

שלום לכולם,

בימים אלו סיימתי קורס צילום אצל דובי לזר. הקורס שיפר באופן משמעותי את יכולות הצילום שלי בתנאים שונים ואת ההיכרות הטכנית עם המצלמה. הקורס התקיים במרכז האומנויות ברעננה בשילוב עם מפגשי צילום במקומות שונים ומעניינים. האווירה בקורס הייתה מאוד נעימה עם יחס אישי ומענה מקצועי לכל שאלה.

ממליץ בחום.
בהמתנה לפתיחת קורס למתקדמים אצל דובי.

עופר אביב, קורס צילום מתחילים ומתקדמים

לצפייה בכל המלצות הבוגרים >