Project Description

לפרטים נוספים והרשמה

קורס צילום למתחילים

קורס צילום מתחילים מעניק לכם את כל הידע הנדרש, על מנת לצלם צילומים איכותיים, על ידי שילוב בין תיאוריה ותרגול מעשי וחווייתי בשטח. המשתתפים יזכו לקבל חומר עיוני כתוב על תפעול המצלמה ודגשים לצילום במצבי צילום שונים (צילום אורבני, פורטרט, טבע ונוף, צילום אירועים, ספורט, צילומי לילה ועוד). 

במהלך הקורס, נצא ל-5 ימי צילום מעשיים במקומות קסומים, בהם ניישם את מה שנלמד בשיעורים התאורטייםבין המקומות בהם נבקר: נווה צדק, מתחם שנקין, מדרחוב נחלת בנימין ושוק הכרמל, נמל תל אביב, זיכרון יעקב ואף נצא ליישום צילומי לילה.

 • למי הסדנא מיועדת? לאוהבי הצילום ללא ידע מוקדם.

 • תאריך פתיחת קורס ערב – 11.12.18

 • תאריך סיום הקורס – 5.2.19

 • תאריך פתיחת קורס בוקר – 15.1.19
 • תאריך סיום הקורס –2.4.19
 • מספר השיעורים – 12
  – 7 שיעורים עיוניים
  – 5 מפגשים לצילומי שטח

 • משך כל מפגש – שעתיים וחצי.

 •  ימים ושעות –
  – קורס ערב: ימי שלישי, 19:00-21:30
  – קורס בוקר: ימי שלישי, 09:30-12:00
 • מיקום – המרכז למוזיקה ואומנויות, רעננה

קורס המתחילים מכיל עד 12 משתתפים, במטרה לתת לכם את חוויית הלמידה האישית, בה אנחנו מאמיניםבעזרת כוחה של הקבוצה הקטנה, תוכלו ליהנות הן ממעקב אישי של המדריך המקצועי והן מיתרונותיה של קבוצה, בשיתוף ביקורת בונה ובחוויה מהנה ביותר!

הרשמה לקורס >

פירוט השיעורים – קורס צילום למתחילים

קורס הצילום למתחילים כולל 12 שיעורים סה"כ, אחת לשבוע, כאשר 6 מהם עיוניים, 5 מעשיים ביעדי צילום קסומים ושיעור סיום חגיגי במיוחד! כאן תוכלו לראות במה נתמקד בכל אחד מהשיעורים:

שיעור עיוני– מפגש היכרות בין המשתתפים. חשיפה ראשונה לעקרונות הצילום – הרצאה מלווה במצגת : סוגי מצלמות , מבנה ותפעול המצלמה, סוגי עדשות, מערכת מיקוד , חדות, and size    image qulity, c.c.d. , סוגי קבצים ואיכות התמונה הדיגיטלית, חישובי גודל קובץ, white balance . הכנה ליום צילום בנווה צדק – אור, טקסטורה ותקריב..
שיעור מעשי (יום ו') –  יום צילום בשכונת נווה צדק: הצילום האמנותי. החיבור בין ישן לחדש. התמודדות  ויישום החומר הנלמד : עבודה עם קומפוזיציה, צבע, חיתוכים, תקריב, אור וצל ושימוש נכון ויעיל בעדשות.
שיעור עיוני– ביקורת עבודות מנווה-צדק : התבוננות אמנותית בצילום וניתוח משותף , גילוי האמירה האישית של כל אחד מהמשתתפים. הכנה לתרגיל בית בנושא פורטרט תוך היכרות עם גישות שונות לצילום פורטרט (טבעי, מבויים…) ועם עבודות של גדולי הצלמים בארץ ובעולם. הכנה  ליום צילום דקומנטרי : הרגע המכריע, השפה הצילומית : טכניקה מול רעיונות , נקודת המבט , איכות וזווית התאורה, זוויות צילום, זום..
שיעור מעשי (יום ו') – יום צילום במתחם שנקין, מדרחוב נחלת בנימין ושוק הכרמל: רב-תרבותיות וניגודים, טבע דומם, נוף אורבאני ופורטרטים. צילום רחוב, סנאפ-שוט ונוף אנושי תוך דגש על הרגע המכריע ויצירת סיפור צילומי.
שיעור עיוני-   ביקורת עבודות שנקין והשוק – האם  יש דבר כזה צילום תיעודי? אפקט הפריים, הבחירה, ההצגה והחיבור בין צילומים כמתעתע באובייקטיביות הצילום. הכנה לצילומי טבע ונוף. שימוש במהירויות השונות, הקפאה, טשטוש, תנאי אור משתנים, השתקפויות, מקרו. היכרות עם צלמי טבע ונוף בעלי תפיסות שונות ומגוונות.
שיעור מעשי (יום ו') – צילומי טבע ונוף בנמל תל אביב והירקון.
שיעור עיוני-  התבוננות בתרגיל פורטרט תוך דיון משותף לחידוד הראיה והשיח האמנותי. מתן תרגיל לפרויקט גמר.הכנה לצילומי לילה – אור טבעי ואור מלאכותי, חשיפות ארוכות + פלאש, חצובות, צילום בשעת דמדומים ובחשכה.
שיעור מעשי – צילומי-לילה: יישום החומר הנלמד להשגת צילום לילה  אפקטיבי ומעניין. נפגשים  בפארק רעננה.
שיעור מעשי (יום ו') – יום צילום חוויתי במושבה הקסומה זיכרון יעקב, צילומי אוירה וצילומי נוף: נתרגל בניית פריים וקומפוזיציות שונות .
שיעור עיוני-  דיון וניתוח צילומי זיכרון יעקב ולילה: התמודדות עם מצבי אור וצל שונים וקיצוניים.הכנת תיק עבודות.
שיעור עיוני – מבוא לפוטושופ חלק א':  החיבור בין המחשב למצלמה ככלי לקידום מטרותינו הצילומיות. בחירת צילומים מתחומי הצילום השונים ליצירת תיק עבודות מגוון. 
מפגש חגיגי מסכם – הצגת פרויקט גמר: סדרת עבודות המציגה ביטוי וסגנון אישי של השפה הצילומית כפי שבחר להשתמש בה כל אחד  מהמשתתפים. הצילום הישראלי מתחילתו ועד היום הרצאה. 

לשאלות על אחד השיעורים או על תכני הלימוד, אנא צרו איתנו קשר ונחזור אליכם עם כל התשובות!

הרשמה לקורס >

המלצות תלמידי קורס צילום למתחילים

למרכז הדיגיטלי של דובי הגעתי בעקבות המלצה ולאחר סיום קורס מתחילים גם אני שמחה להמליץ.

לקורס הגעתי "דף לבן" בכל הקשור לצילום. בהדרכה מובנית, מקצועית, סבלנית  ונעימה הצעיד אותנו דובי לתחום הצילום ובפני הוא פתח צוהר לעולם קסום ומהנה.

בנוסף לכלים שרכשתי לתפעול המצלמה והשימוש בה במצבי צילום שונים וביצירת אפקטים, תרם הקורס בחידוד הראייה הצילומית שלי והגביר את העירנות וההתבוננות ביופי הטמון בכל סביבה ומצב.

האתרים שנבחרו לתרגול צילומי שטח היו מהנים וחוויתיים , ומתן הביקורות  הפרו הדדית את כל המשתתפים. מבחינתי, היה הקורס מעין טעימות שעוררו תיאבון גדול לצלם והעמיק הידע שלי בתחום.

איריס פיקר סיגל, קורס צילום מתחילים
דובי יקר, אני רוצה לתאר בפנייך את החוויה שלי מקורס צילום. תמיד אהבתי את נושא הצילום בעיקר אנשים ומזכרות מטיולים, אך הכל נעשה בחטף ובלי הבנה מה מסתתר מאחורי הדברים. העולם שלי היה מורכב מעבודה ומשפחה, וצילום היה סוג של תחביב קטנטן צדדי.

בעקבות השבתון נרשמתי לקורס יסודות ולאחריו מתקדמים אצל דובי ברעננה. אני גאה להגיד שלאחר הקורסים הללו, צילום הוא חלק חשוב מאד בחיים שלי, אני קוראת על צילום,
מקבלת השראה מתמונות ברשת, מצלמת המון.. המצלמה הפכה להיות ה"פקל" האישי שלי.

מעבר ללימוד של טכניקה, דובי ממש הצליח להעביר לי את העולם הזה בצורה מהנה, מקצועית והכי חשוב פתוחה. נתן לי זוויות של חשיבה אמנותית וצילומית, פידבקים כדי שכל הזמן אשתפר והכי חשוב גרם לי כל הזמן את ההרגשה שתמיד אוכל לבוא שוב ולשאול, או לעבור שוב שיעור או יציאת שטח כדי לחדד נקודות שחסרו לי.

היה לי פשוט כיף ללמוד. אני חושבת שהחוויה הטובה של הקורס צילום אצל דובי עזרה לי להיכנס לעולם הזה עם הרבה אהבה וביטחון והכי חשוב, עם טכניקה טובה יותר. היום אני מצלמת הכל, כולל את הילדים שלי ואת המשפחה שלי מתוך מחשבה, מתכננת פריימים ויוזמת זוויות חדשות. אז המון תודה!

סיגל חלף, קורס צילום למתחילים

כשהגעתי לקורס של דובי לזר לא ידעתי אפילו לתפעל מצלמה. עד אז צילמתי רק בפלאפון. דובי ברגישותו, בהסברים הברורים שלו, בסבלנותו הרבה – לימד אותי ואת הקבוצה לא רק לתפעל מצלמה, אלא לצלם בסגנון אמנותי וליהנות מצילום איכותי ומהנאה קבוצתית עם שאר התלמידים בצילומי פנים וחוץ. ממליץ עליו בחום, בזכותו הרווחתי תחביב חדש לכל חיי.

עידו פרנס, קורס צילום מתחילים ומתקדמים

שלום לכולם,

בימים אלו סיימתי קורס צילום אצל דובי לזר. הקורס שיפר באופן משמעותי את יכולות הצילום שלי בתנאים שונים ואת ההיכרות הטכנית עם המצלמה. הקורס התקיים במרכז האומנויות ברעננה בשילוב עם מפגשי צילום במקומות שונים ומעניינים. האווירה בקורס הייתה מאוד נעימה עם יחס אישי ומענה מקצועי לכל שאלה.

ממליץ בחום.
בהמתנה לפתיחת קורס למתקדמים אצל דובי.

עופר אביב, קורס צילום מתחילים ומתקדמים

לצפייה בכל המלצות הבוגרים >