Project Description

לפרטים נוספים והרשמה

קורס צילום לפסח

קייטנת / סדנת צילום ייחודית  לנוער בחופשת הפסח, מציעה ארבעה ימים חווייתיים של הבנת מבנה ותפעול המצלמה, לימוד טכניקות צילום המאפשרות השגת צילומים איכותיים, היכרות עם שפת הצילום ותרגול מעשי מגוון.

המשתתפים יזכו להכיר את עולם הצילום בדרך חווייתית ויצירתית, את האפשרויות המגוונות הגלומות באמנות הצילום, יבקרו באתרים יפהפים שונים ולבסוף, יסיימו את הסדנה עם תיק עבודות אישי ומגוון.

 • תאריך פתיחת הסדנה – 15.4.19

 • תאריך סיום הסדנה – 18.4.19

 • למי הסדנה מיועדת?

  • בני נוער בין הגילאים 9-14
  • מתחילים ולמתקדמים בצילום
  • בוגרי סדנאות הקיץ
  • בוגרי התוכנית השנתית
 •  מספר השיעורים – ?

 • ימים ושעות – ימי ב'-ה' בין השעות 09:00-14:00.
 • מיקום – המרכז למוזיקה ואומנויות, רחוב הפלמ"ח 2, רעננה.

פירוט המפגשים:

  • היכרות עם אספקטים שונים של המצלמה:
   סוגי המצלמות, מבנה ותפעול המצלמה, סוגי עדשות, מערכת מיקוד, חדות, CCD (קיצור של "Charge Coupled Device"), image quality & size, סוגי קבצים ואיכות התמונה הדיגיטלית, white balance.במסגרת ההיכרות עם המצלמה:
   * תועבר הרצאה מלווה בהדגמה ממיטב עבודות הצילום החל מתולדות הצילום ועד לצילום העכשווי.
   * נצא לשטח ונתרגל תפעול מצלמה; צילום פנים, וצילום חוץ.
  • סיור בתל אביב – נווה צדק ופלורנטין:
   יציאה מאורגנת באוטובוס (נקודת האיסוף תהיה המרכז לצילום דיגיטלי).
   * נווה צדק – הכירות עם השכונה האמנותית בנוה צדק למפגש בין ישן לחדש.
   * פלורנטין – סיור בין שרידי בתי המלאכה הישנים וצילום סצנת הגרפיטי הייחודית של האיזור.
  • מפגש צילום טבע בפארק רעננה:
   היכרות עם טכניקות לצילום טבע ובחינת ההבדלים בין טבע מלאכותי לטבע פראי. יום זה יכלול צילומי טקסטורות, קלוז-אפ, פוקוס וטשטוש והשתקפויות.
  • מפגש חגיגי ומסכם:
   תרגול צילומים עם דגש על קומפוזיציה וצבע, צילום בתאורה מלאכותית, קונטרסטיות של  אור וצל, הכנת תיק עבודות אישי ומסיבת סיום חגיגית!
הרשמה לקורס >

קורס צילום בפסח כולל 4 שיעורים סה"כ ביעדי צילום קסומים ושיעור סיום חגיגי במיוחד! כאן תוכלו לראות במה נתמקד בכל אחד מהשיעורים:

היכרות עם מבנה המצלמה, סוגי מצלמות , מבנה ותפעול המצלמה, סוגי עדשות, מערכת מיקוד , חדות, c.c.d, image quality and size, סוגי קבצים ואיכות התמונה הדיגיטלית, חישובי גודל קובץ, white balance. הרצאה מלווה בהדגמה ממיטב עבודות הצילום החל מתולדות הצילום ועד לצילום עכשווי. יציאה לתרגול תפעול מצלמה. צילום פנים, וצילום חוץ.

סיור צילום בת"א – נווה צדק ופלורנטין. יציאה באוטובוס מהמרכז ללימודי צילום ברעננה, היכרות עם השכונה האמנותית בנווה צדק, מפגש בין ישן לחדש. סיור בפלורנטין, בין שרידי בתי המלאכה הישנים וצילום סצנת הגרפיטי המיוחדת למקום.

מפגש צילום טבע אזור התעשייה רעננה. היכרות עם טכניקות לצילום טבע, צילומי טקסטורות, קלוז-אפ, פוקוס וטשטוש, והשתקפויות, ההבדלים בין טבע מלאכותי לטבע פראי.

מפגש חגיגי ומסכם: תרגול צילומים עם דגש על קומפוזיציה וצבע, צילום בתאורה מלאכותית, קונטרסטיות של אור וצל, הכנת תיק עבודות אישי והצגתו מול כל משתתפי הסדנה, מסיבת סיום חגיגית.

לשאלות על אחד השיעורים או על תכני הלימוד, אנא צרו איתנו קשר ונחזור אליכם עם כל התשובות!

הרשמה לקורס >

חוג הצילום השנתי היה ממש כייפי במיוחד השיעורים הכפולים בהם יצאנו לאתרי צילום כמו,יפו,פלורנטין,מגדלי עזריאלי בלילה,מרינה בהרצליה …..בנמל תל אביב היה ממש כייף ומעניין.בצילומי הסטודיו למדתי המון דברים חדשים בהתחלה לא התחברתי כל כך ואחרי שהתנסיתי בזה הרגשתי שאני ממש טובה בזה מאוד נהניתי בצילומי מודל משום שאני אוהבת

אריאל בן אשר
דובי יקר, אני רוצה לתאר בפנייך את החוויה שלי מקורס צילום. תמיד אהבתי את נושא הצילום בעיקר אנשים ומזכרות מטיולים, אך הכל נעשה בחטף ובלי הבנה מה מסתתר מאחורי הדברים. העולם שלי היה מורכב מעבודה ומשפחה, וצילום היה סוג של תחביב קטנטן צדדי.

בעקבות השבתון נרשמתי לקורס יסודות ולאחריו מתקדמים אצל דובי ברעננה. אני גאה להגיד שלאחר הקורסים הללו, צילום הוא חלק חשוב מאד בחיים שלי, אני קוראת על צילום,
מקבלת השראה מתמונות ברשת, מצלמת המון.. המצלמה הפכה להיות ה"פקל" האישי שלי.

מעבר ללימוד של טכניקה, דובי ממש הצליח להעביר לי את העולם הזה בצורה מהנה, מקצועית והכי חשוב פתוחה. נתן לי זוויות של חשיבה אמנותית וצילומית, פידבקים כדי שכל הזמן אשתפר והכי חשוב גרם לי כל הזמן את ההרגשה שתמיד אוכל לבוא שוב ולשאול, או לעבור שוב שיעור או יציאת שטח כדי לחדד נקודות שחסרו לי.

היה לי פשוט כיף ללמוד. אני חושבת שהחוויה הטובה של הקורס צילום אצל דובי עזרה לי להיכנס לעולם הזה עם הרבה אהבה וביטחון והכי חשוב, עם טכניקה טובה יותר. היום אני מצלמת הכל, כולל את הילדים שלי ואת המשפחה שלי מתוך מחשבה, מתכננת פריימים ויוזמת זוויות חדשות. אז המון תודה!

אריאל בן אשר
חוג הצילום השנתי היה ממש כייפי במיוחד השיעורים הכפולים בהם יצאנו לאתרי צילום כמו,יפו,פלורנטין,מגדלי עזריאלי בלילה,מרינה בהרצליה …..בנמל תל אביב היה ממש כייף ומעניין.בצילומי הסטודיו למדתי המון דברים חדשים בהתחלה לא התחברתי כל כך ואחרי שהתנסיתי בזה הרגשתי שאני ממש טובה בזה מאוד נהניתי בצילומי מודל משום שאני אוהבת

סיגל חלף, קורס צילום למתחילים

שלום לכולם,

בימים אלו סיימתי קורס צילום אצל דובי לזר. הקורס שיפר באופן משמעותי את יכולות הצילום שלי בתנאים שונים ואת ההיכרות הטכנית עם המצלמה. הקורס התקיים במרכז האומנויות ברעננה בשילוב עם מפגשי צילום במקומות שונים ומעניינים. האווירה בקורס הייתה מאוד נעימה עם יחס אישי ומענה מקצועי לכל שאלה.

ממליץ בחום.
בהמתנה לפתיחת קורס למתקדמים אצל דובי.

עופר אביב, קורס צילום מתחילים ומתקדמים

לצפייה בכל המלצות הבוגרים >